Krčok a funneling - akých hodnôt sa mám držať?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

prosím Vás. mám otázku ohľadom skracovania krčka. V 25+5 tt som bola hospitalizovaná kvôli funnelingu a kratšiemu krčku. V nemocnici som mala hodnoty 19 krčok a 21x7 funneling, pri prepustení 21 krčok, funneling rovnako. Dnes som 27+3 tt a moja Dr mi namerala krčok až 4,1cm a funneling už ani nevidela. Vôbec mi to nejde do hlavy.

Teraz akých hodnôt sa mám držať?

Je to normálne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

taký výrazný rozdiel v náleze nebýva. Pravdepodobne bol krčok zmeraný ako celok, bez funnelingu. Ten sa však obvykle len tak nestratí.

Meranie sa môže líšiť a to kvôli tomu, že je krčok mäkký. Keď sa sondou viac pritlačí, nález je okamžite iný, ako keď sa meria pozvoľne, citlivo.

V každom prípade, do ďalšej kontroly dodržujte preventívne kľudový režim a uvidí sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník