Ktoré vitamíny si mám vybrať v 2. trimestri?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

v prvom trimestri som brala Femibion 1 cca od 7 tt. Teraz o týždeň končím 1. trimester.

Chcem sa opýtať, či mám pokračovať vo Femibione 2 alebo vybrať iné vitamíny?

O femibione 2 som počula, že sa rodia väčšie deti a mali by sa brať tie vitamíny každý druhý deň. Ešte som rozmýšľala nad LejdyVita2 alebo JAMIESON Prenatal complete multivitamín.

Prosím, môžete poradiť ktoré vitamíny si mám vybrať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nerodia sa po tehotenských vitamínoch väčšie deti. Neobávajte sa. Kľudne užívajte Femibion 2 alebo aj iné z vyššie uvedených. Základom je však pestrá strava.

Dieťatko bude mať veľkosť danú geneticky. Väčšie môže byť napríklad pri tehotenskej cukrovke a menšie pri poruchách placenty.

Držte sa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník