Laboratórne vyšetrenie na dyspláziu krčka maternice je bližšie neurčené. Čo to znamená?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

v digitálnej zdravotnej karte som našla laboratórne vyšetrenie na dyspláziu krčka maternice bližšie neurčenú.

Znamená to prekancerózny stav?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ide o zmeny na krčku maternice. Je potrebné zistiť presný výsledok. Diagnóza, ktorá je zadaná, ako už z názvu vyplýva - je bližšie neurčená.

Môže ísť aj o jednoduché tzv. nešpecifické zmeny, ktoré môžu byť spôsobené zápalom a teda nemusí ísť hneď o prerakovinové zmeny. Kontaktujte svojho gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník