Má môj slabý menzes súvislosť s Covidom alebo s antibiotikami?

Zodpovedané
3. jan 2022

Dobrý deň,

začiatkom decembra som mala Covid a počas neho som dostala menzes. Bol však slabý a mala som ho 10 dní. Tento mesiac som dostala zasa menzes, ktorý je tiež úplne slabý. Stačia mi intímky.

Posledný decembrový týždeň som brala aj dvojkombináciu antibiotík, lebo som mala helicobaktera. Bolesti brucha nemám skoro žiadne.

Má to súvislosť s Covidom alebo s antibiotikami?

Beriem Helicid 2 tabletky denne a dlhodobo Eliceu 1/2 tabletky ráno na tetániu. Som 1 rok a 2 mesace po pôrode. V júli som absolvovala operáciu krčka maternica.

Ďakujem

Dobrý deň,

porucha cyklu súvisí pravdepodobne aj s jedným aj s druhým. Choroba, ale tiež užívanie antibiotík výrazne ovplyvňujú náš hormonálny systém.

V prípade ale, že nevylúčujete tehotenstvo, zrealizujte si tehotenský test.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník