Majú vitamíny počas tehotenstva vplyv na zrelosť placenty?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som informovať o tom, či má užívanie vitamínov vplyv na zrelosť placenty. Pri dcére som od začiatku tehotenstva užívala Femibion 1 a potom Femibion 2. Pred 34. týždňom mi zistili zrelú placentu a IUGR.

Teraz som opäť tehotná a užívam Femibion 1. Čoskoro by som mala prejsť na Femibion 2. Obávam sa však, aby mi placenta znovu skoro nedozrela.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

na zrelosť placenty tehotenské vitamíny nemajú absolútne žiadny vplyv.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník