Mala by som mať na 13. deň od Ovitrelle pozitívne testy?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

tento cyklus som brala Clostylbegyt od 3. - 5. dňa cyklu. Na 10. deň cyklu mi bol pichnutý Ovitrelle a následne som začala brať Amelgen čipky. Dnes som 13. deň od pichnutí.

Na testoch je skoro neviditeľná slabá čiara už pár dní za sebou. V pondelok 17. deň od pichnutí pôjdem na odber na hCG. Mám podobné bolesti ako pred menzesom.

Môžem dostať skôr menzes?

Mala by som mať na 13. deň od Ovitrelle pozitívne testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

udáva sa možná falošná pozitivita tehotenského testu do 10 dní od podania Ovitrell. Následne by už test pozitívny byť nemal.

Čo sa týka tehotenstva, nemá veľký zmysel si realizovať tehotenský test skôr ako v deň očakávanej menštruácie. A tiež sa test nemá odčítavať neskôr ako je stanovené na príbalom letáku.

Čo sa týka menzesu, môže prísť skôr ako bežne, keďže aj ovulácia pravdepodobne prebehla skôr ako v bežnom cykle.

Vydržte ale do kontroly a uvidí sa. Samozrejme Vám držím veľmi palce, aby bolo hCG pozitívne.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník