Mám akné. Aké vyšetrenia mi môže urobiť gynekológ?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

mám občasný problém s akné. Raz za cca 3 mesiace ma trápia veľké podkožné vredy na lícach, po ktorých mi zostávajú jazvy. Chcela by som zistiť príčinu.

O aké vyšetrenie mám požiadať môjho gynekológa, aby som zistila, či akné vzniká z gynekologického problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je Vás potrebné komplexne vyšetriť a vylúčiť napríklad vaginálnu infekciu. Následne je možné vyšetriť hormonálny profil.

Gynekológ Vám však vie naordinovať iba hormonálnu antikoncepciu v rámci liečby akné. V prvom rade by ste mali navštíviť dermatológa. Samozrejmosť je dokonalá skincare rutina.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník