Mám krvné zrazeniny kvôli hormónom?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov, 3 deti a mávam dosť silnú menštruáciu, ktorá je aj bolestivá. Na to som si už musela zvyknúť. Znepokojujú ma zrazeniny, ktoré mám pravidelne pri menštruácii. Pri vyšetrení u mojej gynekologičky bolo všetko v poriadku. Predpísala mi Ascorutin a Diciadene, no nevidím zmenu. Dokonca raz cca za 6 mesiacov mám extrémne silnú menštruáciu. Výjde zo mňa veľká zrazenina a za ňou veľa krvi.

Môžu za to hormóny a hormonálna nerovnováha?

Keď som chcela hormonálny profil, tak doktorka to odmietla. Vraj načo, keď nemám problém otehotnieť.

Ďakujem

Dobrý deň,

potrebovala by som vidieť ultrazvukový nález. Odber hormonálneho profilu nám veľa nepovie.

Skúsiť nasadenie hormonálnej antikoncepcie môžete. Je veľmi pravdepodobné, že by Vám intenzitu menzesu upravila. Prípadne by bola vhodná inzercia hormonálneho vnútromaternicového telieska. Je plne indikovaná pri silnej meňtruácii, ktorú by mala zmierniť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník