Mám navštíviť lekára, keď som v 14. týždni a mám bolesti podbruška?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

som v 14. týždni a pred 4 rokmi som mala sekciu.

Je v poriadku, keď ma občas bolí podbruško ako keby po stranách vľavo aj vpravo?

Dnes ma bolelo podbruško dlhodobejšie. Keď som si ľahla, tak to ustálo. Potom sa to vrátilo. Bolesť nebola výrazne silná. Bolo to skôr pichanie. Bolela ma pritom lonová kosť a mala som ako keby guču v podbrušku. Nebolo to stále, ale vracalo sa to v pravidelných intervaloch.

Je to v poriadku?

Je nutné navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, doporučila by som kontrolu u gynekológa. Zatiaľ môžete užiť Magnézium 3x denne a nariaďte si kľudový režim.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník