Mám pokračovať v užívaní Fluomizinu v 25. týždni?

Zodpovedané
30. júl 2021

Dobrý deň,

som v 25. týždni a moja doktorka má dovolenku. Bola som u zastupujúceho gynekológa kvôli zelenému výtoku a ten mi predpísal Fluomizin. Stihla som vybrať dve tablety s tým, že už ráno po prvej som cítila v pošve diskomfort ako keby nepríjemný pocit až pichanie a tlačenie. Dnes po druhej tablete zo mňa celá vypadla.

Sú normálne takéto pocity?

Mám v užívaní pokračovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

pocity, ktoré ste opísali - diskomfort, pichanie, tlačenie - mohli byť kľudne spôsobené nerozpustenou tabletkou, ktorá sa Vám posunula nižšie.

Pokiaľ by išlo o štípane, svrbenie, mohlo by sa jednať o alergickú reakciu a v tom prípade liek vysaďte.

Pred užitím na tabletku kvapnite pár kvapiek vody a tak si ju zaveďte. Pravdepodobne sa Vám v dôsledku suchosti pošvy nerozpustila. Tiež ju zaveďte dostatočne hlboko. Pokiaľ by vypadli len drobné kúsky, to problémom nie je, čo sa malo vstrebať, vstrebalo sa.

Pokiaľ liečbu vysadíte, prípadne výtok ani po doužívaní Fluomizinu nepominie, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý zrealizuje ster z pošvy a na základe výsledkov nasadí vhodnú terapiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník