Mám polyp na krčku maternice – ako prebieha operácia?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

bol mi zistený polyp na krčku maternice 1,5 cm. Operáciu som nateraz odmietla.

V prípade, že zmením názor, ako to všetko prebieha?

Vzťahuje sa na takúto operáciu aj kúpeľná liečba?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ide o jednoduchý rýchly zákrok v celkovej anestéze v rámci jednodňovej chirurgie.

Polyp sa odstráni, odošle na histologické vyšetrenie. Vy si chvíľku po zákroku poležíte a následne môžete ísť domov. Nasledujúce dva týždne sa nekúpte (iba sprchujte) a nemajte pohlavný styk.

Určite je vhodné ho odstrániť.

Čo sa týka kúpeľnej liečby, najskôr nie. Ale keďže kúpeľnú liečbu nepredpisujem, neviem Vám bližšie poradiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník