Mám sa izolovať, ak som v 14 tt a syn má siedmu chorobu?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň prajem,

môjmu synovi (2 r.) bola včera diagnostikovaná siedma choroba. Doma mám aj 4 r. syna, ten je momentálne zdravý. V sobotu mal teplotu, v nedeľu výsyp a v pondelok som šla s ním k pediatričke. Som v 13/14 + tt. V detstve som pravdepodobne ochorenia prekonala. Ale tým, že je to vírusové mám strach, či sa môžem nakaziť.

Moja otázka je, či má zmysel ešte sa izolovať a na ako dlho?

Neovplyvní to vývoj plodu, ak by som sa predsa nakazila?

A ak by nie, tak to by znamenalo, že mám imunitu?

Môj gynekológ je informovaný, no mám strach. O tejto chorobe veľa neviem.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

zvýšte hygienu rúk, snažte sa nenakaziť.

Ochorenie by nemalo byť v tehotenstve nebezpečné. Ideálne je sa však poradiť s infektológom, keďže infekčné ochorenia sú jeho špecializáciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník