Mám sa obávať, ak sa cysta v prsníku zväčšila?

Zodpovedané
6. dec 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

prosím Vás, chcem sa opýtať. Pred rokom mi bola zistená cysta v prsníku. Dnes som bola na kontrole a cysta sa zväčšila. Kontrolu mám už o 3 mesiace.

Mám sa obávať?

V stredu idem na konizáciu krčka maternice. Som sledovaná na onkogynekologickej amb., už vyše 4 rokov, stery mávam raz dobré, potom ascus, LSIL.

Môže to mať spolu nejaký súvis?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

cysta v prsníku s nálezom na krčku nesúvisí.

Určite absolvujte kontrolu podľa doporučenia. Uřcite Vás pri podozrivom náleze odošlú na biopsiu a histologizáciu vzorky. A bude všetko jasnejšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník