Mám sa obávať sfarbeného výtoku na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

som v prebiehajúcim 8 tt, užívam perorálne Utrogestan kvôli komplikáciám pri predošlom tehotenstve a Gynimun probiotiká kvôli kvasinkové infekcii pred otehotnením. Na vložke som si všimla výtok, ktorý je sfarbený do žlta. Nenachádzajú sa v ňom žiadne hrudky, nepociťujem pálenie a výtok nezapácha.

Môže ísť o nejaký problém? Mala by som kontaktovať svojho gynekológa?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o bežný tehotenský výtok ak nemáte iné sprievodné ťažkosti. Môže byť sfarbený do bielo-žlta. Ale tiež by mohlo ísť o výtok po Gynimun probiotikách pokiaľ ich užívate vaginálne.

Ak by sa pridružili iné ťažkosti, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník