Mám šancu otehotnieť prostredníctvom umelého oplodnenia?

Zodpovedané
23. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať, či je vôbec nejaká šanca otehotnieť v prípade, ak ja mám 38, manžel má 43, ja mám všetky vyšetrenia v poriadku podľa môjho gynekológa, aj hormonálny profil, manžel má ale zlý spermiogram (oligoasthenoteratozoospermia).

Viem, že prirodzene sa nám nepodarí otehotnieť, ale myslíte, že je tam reálna šanca aspoň prostredníctvom umelého oplodnenia, alebo ani tam nie je moc veľká šanca?

Ďakujem.

Dobrý deň,

záleží od mnoha faktorov, nie je to úplne tak jednoduché. Aj od toho koľko vajíčok u Vás vystimulujú a odoberú, a či sa následne oplodnené vajíčko bude vyvíjať správne a uhniezdi sa. Ale pri IVF urobia selekciu spermií, vyberú tie “najkrajšie” a ICSI zrealizujú s nimi. Takže reálna šanca by tam mohla byť.

Určite to neodkladajte, vek je najväčšou prekážkou.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník