Mám šancu prirodzene otehotnieť?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

mám 32 rokov a v 23. rokoch som podstúpila konizáciu krčka. 4 roky užívam AD kvôli úzkostiam a nespavosti. Po troch rokoch užívania sme ich vysadili, no stav sa zhoršil. Takže boli nasadené znovu.

Podľa gynekologičky mám veľa vajíčok a nábeh na PCOS. 15 rokov užívam Duphaston, lebo bez neho mi menzes vôbec nepríde.

Snažíme sa o bábätko pol roka, užívam aj kyselinu listovú a bez výsledku.

Mám šancu prirodzene otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pol roka nie je dlhá doba. Zdravý pár pravidelným pohlavným stykom /2-3x týždenne/ otehotnie v priebehu jedného roka.

Ale v prípade, že má Váš lekár podozrenie na PCOS, bolo vy vhodné si overiť či ovulujete.
Doma je to možné realizovať ovulačnými testami, ktoré si zakúpite v lekárni či drogérii.
V inom prípade si to viete overiť u Vášho lekára ultrazvukovým vyšetrením 10. - 14. deň menštruačného cyklu.

Pokiaľ nemáte ovuláciu, neotehotniete.
V tom prípade by bolo vhodné zvážiť nasadenie Clostilbegytu na podporu ovulácie. Duphaston užívajte aj naďalej.

Z doplnkov výživy Vám ešte viem doporučiť Inofolic a vitamín D.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník