Mám zlé výsledky zo steru a poslali ma na onkogynekológiu. Čo ma čaká?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

mám zle výsledky zo steru a poslali ma na onkogynekológiu. Bola som na biopsii na vzorku zvnútra maternice (kolposkopia). Výsledky zatiaľ nemám.

Moja cytológia: Skviamózne bunky; ASC-H, Atypické bunky neurčeného významu, nemožno vylúčiť HSIL, PAPIII ab.
Glandularne bunky: NILM - negatívne v zmysle intreapitalnej lézie alebo malignity PAPII.
Odporučenie: rozšírená kolposkopia vyšetrenie HPV.
Dg. kód: R87,61.

Som na tom zle?

Čo ma čaká?

Ďakujem

Dobrý deň,

práve pre nejasný nález bolo nutné vyšetriť krčok maternice u špecialistu a odobrať vzorku na histologizáciu. Na základe výsledkov z tejto vzorky bude diagnóza úplne jasná a o ďalšom postupe sa rozhodne podľa nich.

Ak by sa potvrdilo HSIL (+HPV), najskôr Vám navrhnú doriešenie zdravotného stavu konizáciou krčka maternice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník