Mávam špinenie po menštruácii a aj pred menštruáciou. Ako sa dajú upraviť hormóny?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

po ukončení dojčenia tretieho dieťaťa som dostala menštruáciu a po nej niekoľko dní hnedé špinenie. To mávam aj pred ďalšou menštruáciou. Mám to už dlhšie. Prehliadka a sono úplne v poriadku. Užívala som aj Duphaston. Mám 38 rokov.

Čo by mohlo ešte pomôcť upraviť hormóny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je príčina v hormonálnej nerovnováhe, je potrebné liečiť Vás hormónmi.

Na prírodnej báze je možné skúsiť užívanie Gynex kvapiek (aspoň 6 mesiacov). Nie je však zaručené, že pomôžu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník