Mohla zvýšená teplota v začiatku tehotenstva ohroziť bábätko?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň prajem,

hneď v úvode tehotenstva (4. tt) ma chytila nejaká viróza. CRP bolo mierne zvýšené - po dohode s prakt. lekárkou som sa liečila doma bez liekov. Prechladnutie ustúpilo po pár dňoch. Čo ma však znepokojuje, je zvýšená teplota, ktorá sa mi kolísala 3 dni od 37 do 38 stupňov. Raz som namerala 38,6 a vtedy som užila Paralen.

Mohla teplota ohroziť bábätko?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

neobávajte sa, teplota nebola taká vysoká, aby ublížila plodu. Rovnako neublížil ani Paralen.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník