Mohli mi výjsť testy na pohlavné prenosné choroby falošne negatívne?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

pred 3 rokmi som mala robené testy na pohlavné presnosné ochorenia (chlamýdie atď), ktoré boli negatívne.

Mohli vyjsť falošne negatívne s tým, že tieto 3 roky som s nejakou tou infekciou žila a prejavilo sa ta zápalom až teraz po 3 rokoch?

Nakoľko od tých testov mám stáleho partnera s plnou dôverou vo vzťahu. Mám však škaredý výtok plus krvácanie z krčka. Kultivácia vyšla negatívna. Cytológia dobrá.

Doktor povedal, že teraz by skúsil testy na pohlavné prenosné choroby. Ja som mu povedala, že za mňa to nie je potrebné, keď boli pred 3 rokmi negatívne.

Je možné, že vtedy vyšli falošne negatívne?

Predošlý partner ma podvádzal s 2 ženami, takže tam by som sa toho bála. Preto som si aj dala robiť testy s odstupom určite viac než pol roka po ukončení vzťahu.

Odvtedy by som žila 3 roky s tým, bez ťažkostí, každoročná preventivka vždy dobrá a teraz by to začalo robiť problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme je možná chyba pri odbere steru a následná falošná negativita výsledkov.

Postupujte podľa doporučení Vášho gynekológa.

Je možné, že si Váš partner napríklad priniesol Chlamýdie z predošlých vzťahov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník