Mohlo ísť o mechanické podráždenie, ak som krvácala 3 dni po styku?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som začať tým, že som mala s partnerom styk, ktorý bol intenzívnejší alebo teda o dosť drsnejší než obvykle, pri ktorom som začala krvácať. Krvácanie po bolo občasné a pretrvávalo + dostavil sa výtok, ktorý s tou krvou strašne zapáchal. Na ten ďalší deň krv ustúpila ale výtok nie, tak som volala svojmu gynekológovi (dosť ma vydesil ten zápach), ktorý mi predpísal Macmiror. Tabletku som si dala večer pred spaním (mala som pocit, že sú steny zhrubnuté tvrdšie/opuchnuté alebo niečo také) a dnes výtok ustúpil ale opäť občas krvácam (menzes mi skončil pred 4 dňami). Nemám žiadne bolesti, svrbenie, pálenie ani nič, jedine toľko, že som len strašne nervózna z toho.

Takže teraz neviem, či by mohlo ísť o až také mechanické porušenie/podráždenie, alebo aj o niečo vážnejšie?

Dám šancu tomu Macmiroru ale skôr mám pocit, že tá krv sa mi spustila práve tým, že som si liek zaviedla.

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

ak tam prebieha zápal, sliznica je krehká, ľahko po dotyku krváca a “intenzívnejší, drsnejší” styk tomu veľmi nepomohol.

Doužívajte liečbu a následne absolvujte kontrolu u gynekológa podľa potreby. Po preliečení je možné nasadiť tiež vaginálne tablety s obsahom kyseliny hyalurónovej na podporu hojenia (Cicatridina napríklad).


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám množstvo benefitov. Získajte výhody pre ženy v podobe špeciálnych vyšetrení bez doplatkov a mnoho iných.
www.union.sk/vyhody-pre-zeny