Mohlo ísť o potrat?

Zodpovedané
31. aug 2022

Dobrý deň,

dňa 18. 08. 2022 som mala pohlavný styk, neskôr 18. 08. 2022 som začala užívať hormonálnu antikoncepciu. Mala som bolesti v podbrušku a veľké bolesti chrbta. Dňa 29. 08. 2022 mi prišlo zle, začali sa mi triasť nohy a neskôr som zistila, že zo mňa vyšlo trochu zhluku krvi, predtým som mala len slabú menštruáciu a hnedo-červený výtok.

Chcela by som sa spýtať, či mohlo ísť o potrat, keďže som už menštruáciu nemala alebo to môže byť len vedľajší účinok antikoncepcie?

Vopred ďakujem.

Dobrý deň,

veľmi ťažko povedať, keďže ste mali styk v deň začiatku užívania antikoncepcie.

Pri začatí užívania HAK je potrebné chrániť sa bariérovou antikoncepciou najbližších 7 dní, kým antikoncepcia začne plne účinkovať.

Prvé tri mesiace je špinenie mimo menštruácie bežné.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník