Mohlo to tlačenie a búchanie do bruška niečo poškodiť pri morfologickom ultrazvuku?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

absolvovala som morfologicky ultrazvuk v súkromnom centre (3D/4D) zobrazenie. Doktor pri vyšetrení podľa mňa dosť tlačil na brucho keďže bábätko nebolo ideálne otočené, pozrel všetko okrem tváričky a teda profilu bábätká keďže sa nechcelo otočiť ani za 2,5 hodiny čo sme tam boli. Skúšali sme prechádzky, sladké, nezabralo. Doktor tlačil na bruško pri vyšetrení čo ma už bolelo a aj som na to lekára upozornila no tvrdil, že to je normálne a aj ako keby búchal sondou do brucha, pravdepodobne sa snažil aby sa bábätko nejako lepšie otočilo, samozrejme bez efektu, dostala som termín o dva týždne, úprimne odchádzala som s plačom, jednak nemáme žiadnu správu, fotku, video a odvtedy mám pichavé bolesti do konečníka. Dala som si aj Magnosolv, bábätko cítim ako také bublinkovanie ako aj predtým.

Mohlo to tlačenie a búchanie do bruška niečo poškodiť?

Je to bežne, že lekári tak tlačia na brucho a búchajú do neho keď chcú otočiť bábätko?

Rozmýšľam, že kontrolu o dva týždne u daného lekára neabsolvujem, stále z toho plačem a neviem vstrebať priebeh vyšetrenia, ktoré som dnes zažila, je to prvé bábätko po 2 ročnom snažení, vnímam to veľmi citlivo.

Ďakujem za prečítanie a odpoveď.

Dobrý deň,

rozumiem Vám. Občas sa stane, že pokiaľ chce lekár dôsledne skontrolovať bábätko, pritlačí viacej ako by bolo prirodzené. Neobávajte sa, ultrazvukový špecialisti realizujú dané vyšetrenia na dennom poriadku a vedia do akej miery môžu pritlačiť.

Oddýchnite si. Pokiaľ by ste pociťovali výraznejšie bolesti, či tlaky na konečník, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník