Mohol manžel na mňa znova preniesť HPV vírus?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

nadväzujem na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Stále sa to týka ohľadom HPV vírusu. Keď som ho mala, žila som s manželom.

To znamená, že to mal aj on?

Potom som bola na konizácii krčka a ešte som po konizácii asi rok s ním žila.

To znamená, že to zas mohol preniesť na mňa?

Ďakujem.

Dobrý deň,

mohol. Avšak záleží tiež v akom aktuálnom stave bol krčok maternice. Ak bol kompletne zahojený, HPV vírus má nižšiu šancu sa uchytiť.

Tiež sa hovorí, že HPV vírus nemá takú dlhú životnosť u mužov ako u žien. Nemajú ideálne prostredie pre prežívanie HPV vírusu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník