Môže antikoncepcia spôsobovať, že mám mierne žily na prsiach?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette už 4 mesiace a všimla som si, že sa mi občas zviditeľnia žily na prsiach. Nie je ich veľa a sú tam. Prsia sú normálne, nebolia ma, nesvrbia a ani sa nezväčšili.

Môže to byť spôsobené hormónmi v antikoncepcii?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pravdepodobne je to tým, že sa Vám prsia vplyvom jej užívania mierne zväčšia a cievna kresba sa mierne zvýraznila.

Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo a mali by ste ďalšie otázky, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník