Môže byť dôvodom potratov zaklonená maternica?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

ja som sa Vás už pýtala na dôvody častých potratov, resp. u mňa 5. Teraz mi napadlo, že minulý rok som bola na MRI.

Povedali, že je to ok, ale predsa tam mám zaklonenú maternicu, mohlo by toto byť dôvod mojich potratov?

Inak mám 5,5 ročnú dcéru, ktorú som vynosila a porodila, i keď som mala problémy, ale predsa.

Ďakujem.

Dobrý deň,

väčšina ženskej populácie má maternicu naklonenú dopredu - anteflexii. Malé percento ju má v strednom postavení, event. naklonenú dozadu.

Takže nejde o žiadnu patológiu ani abnormalitu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník