Môže byť od HAK Drovelis depresia?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň prajem,

ďakujem za zodpovedanie otázky https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Áno určite, budem brať. Akonáhle som nebrala HAK, bola to katastrofa, priberanie, neskutočné výkyvy nálad, nevládala som, to sa nedá opísať. S HAK je to úplne iné. Len prosím, ktorá by bola taká OK pre mňa. Zatiaľ nemám žiadne problémy, myslím TK, nie som fajčiarka, atď. Môj gyn. mi dá čokoľvek mu navrhnem. Možno by to tak byť nemalo, ale nevadí. Preto sa radím, pýtam, že teda čo asi.

Neviem, či ste sa stretli s tým... môže byť od HAK Drovelis depresia?

Myslím také stavy depresívne. Teraz týždeň neberiem Drovelis, a možno je čas na novú HAK "šitú na mieru", snáď trafím. Drovelis beriem 8 mesiacov. Prosím niečo z čoho sa nezavodním a čo je vhodné pre ženu v predčasnej menopauze.

Ďakujem krásne.

Dobrý deň,

v rámci možných nežiadúcich účinkov pri užívaní antikoncepcie Drovelis je popisovaná aj depresia.

Na základe informácií, ktoré mám, by ste mohli skúsiť antikoncepciu s obsahom gestodénu - Sunya napríklad (voľba konkrétneho preparátu je na Vašom gynekológovi).

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník