Môže krv v moči u dcéry súvisieť s prvou menštruáciou?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra (9 r) má krv v moči, môže to súvisieť s prvou menštruáciu?

Všetky krvné testy má v poriadku, nemá žiadny zápal, obličky v poriadku, štítna žľaza v poriadku, nič ju nebolí, ale už tretí týždeň má krv v moči. Na nefrológiu ideme o pár dní, ale podľa výsledkov z krvi je všetko v norme.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ideálne by bolo vyšetriť cievkovaný moč. Ak sa v ňom bude nachádzať krv, problém je v močovom systéme. A opačne, ak bude čistý, pravdepodobne pôjde o začínajúcu menštruáciu (aj keď pomerne skoro).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník