Môže mať Depakine chrono vplyv na plod?

Zodpovedané
25. jan 2023

Dobrý deň,

možno to sem nepatrí a možno áno. Ale chcela by som sa spýtať ako to je z Depakine chrono 500 mg a tehotenstvom, ak tie lieky berie chlap?

Môj snúbenec užíva tie lieky 5 rokov, pol tabletky ráno a celú večer. Veľmi by sme chceli bábätko ale bojím sa, aby to nemalo nejaký vplyv na plod.

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

podávanie valproátu môže narušiť fertilitu - plodnosť mužov. Poruchy fertility sú v niektorých prípadoch reverzibilné minimálne 3 mesiace po ukončení liečby.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník