Môže menštruácia spôsobiť zvýšenie teploty?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

o bábätko sa snažíme rok. Včera som mala teploty 38°C, veľkú zimnicu a nevoľnosti. 2 dni som preležala v posteli veľmi unavená. Mala som bolesti žalúdka, nechutenstvo a bolesť hlavy. Dnes ráno som dostala menzes a všetko prešlo nikdy predtým som sa s týmto nestretla. Občas som mávala bolestivú menštruáciu, ale teplotu nad 37°C som nemala aj 10 rokov.

Je normálne, aby menštruácia spôsobila takéto zvýšenie teploty?

Môže to mat súvislosť aj s tým, že sa snažíme o bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že bola vyvolávajúcim faktorom horúčky a pridružených príznakov menštruáciu. Skôr ste prekonali nejakú virózu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník