Môže mykóza spôsobovať komplikácie v tehotenstve?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

už viac ako 10 rokov trpím nechtovou mykózou na palcoch na nohách. Snažíme sa o dieťa.

Je potrebné o tom informovať gynekológa, prípadne centrum asistovanej reprodukcie?

Asi nie je vhodné začínať liečbu celkovými antimykotikami, ktoré predpisuje kožný lekár.

Používam lak Loceryl, no nechty mi rastú veľmi pomaly.

Môže mykóza spôsobovať komplikácie v tehotenstve?

Môže sa Loceryl používať v tehotenstve?

Ďakujem

Dobrý deň,

onychomykóza nechtov na nohách nijako neovplyvňuje Vaše tehotenstvo. Celkové antimykotiká v tehotenstve určite nie. Lokálne Loceryl by uškodiť nemal. Ale pokiaľ to nie je nevyhnutné, tak nepoužívať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník