Môže nezabrať liečba zápalu krčka maternice?

Zodpovedané
24. feb 2023

Dobrý deň,

na preventívnej prehliadke mi z cytológie vyšlo, že mám zápal krčka maternice. Problémy so žltým výtokom mám už dlho, ale gynekológa som stále oddiaľovala.

Doktor mi predpísal na 6 dní Polygynax vaginálne tabletky 1x večer a do 2 mesiacov mám ísť na kontrolu.

Môže sa stať, že liečba nezaberie?

Aký je potom postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ liečba nezaberie, odoberie sa ster na kultiváciu a nasadí sa liečba podľa výsledku citlivosti.

Žltý výtok však nemusí značiť zápal, môže byť aj prirodzený.

Výsledky cytológie som však nevidela, preto sa bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník