Môže sa jazva po sekcii rozchádzať aj počas tehotenstva?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku ohľadom jazvy po sekcii https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Je tam riziko, že by sa jazva začala rozchádzať aj počas tehotenstva?

Pôrod by bol samozrejme plánovaná sekcia. Lekári mi nezávisle od seba pri pozeraní jazvy na maternici povedali, že je pekná. Sú tam síce zrasty, ale je tenká ako vlas.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas tehotenstva, keď nie sú kontrakcie je to nepravdepodobné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník