Môže septum v pošve skomplikovať pôrod?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

v 39. týždni mi zistili, že mám v pošve septum. Vraj je to elastické. Nechápem, že mi to zistili až teraz v nemocnici. Doktorka, ktorá ma pozerala pred týždňom tomu nerozumela.

Vraj to budú riešiť pri pôrode. To mi spôsobilo paniku.

Budú mi to nejako chirurgicky odstraňovať, alebo to pôjde same von?

Vždy som chodila riadne na preventívky.

Môže to skomplikovať pôrod a ohroziť dieťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

je skutočne veľmi nepochopiteľné a zaujímavé, že Vám na to prišli až teraz.

Nález som však nevidela. Buď ide iba o minimálny nález, ktorý sa pri spontánnom pôrode sám preruší, alebo Vám pri pôrode pomôžu a prerušia ho lekári. V inom prípade by zindikovali cisársky rez ak by to bolo nutné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník