Môže slabý menzes ovplyvniť výsledok ultrazvuku?

Zodpovedané
27. jan 2022

Dobrý deň,

v lete mi diagnostizovali na sonografii prsníkov mikrocystickú dyspláziu. Teraz mám ísť po 6 mesiacoch na kontrolu po menštruácii. Menzes mám zatiaľ veľmi slabý, len 3 - 4 dní špinenie. Cyklus mávam 26 dňový a to odvtedy, čo mi odstránili cystu z vaječníku.

Môže taký slabý menzes ovplyvniť výsledok ultrazvuku?

Mám počkať kým sa cyklus upraví a ísť až vtedy na sono prsníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

intenzita menštruačného krvácania neovplyvňuje nález v prsníkoch. Absolvujte kontrolu podľa plánu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník