Môže stres ovplyvniť naše snaženie sa o bábätko?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

v prvom rade ďakujem za Vašu odpoveď na moju otázku: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Takže odporúčate, ak sa nám nepodarí otehotnieť do roka, zájsť za mojou gynekologičkou, áno?

Ešte by som sa Vás opýtala či môže byť príčinou aj stres, najmä z mojej strany, čo sa týka práce, bývania a pod.

Môže ovplyvniť naše snaženie sa o bábätko?

Vďaka.

Dobrý deň,

stres je silným negatívnym faktorom. Určite v snažení zohráva svoju úlohu.

Je potrebné sa však na problém pozrieť komplexne.

Gynekológa môžete vyhľadať napríklad aj po pol roku, zrealizuje základné vyšetrenia. Po roku snaženia je však prípadné plánovanie gravidity, ak je žiadúce, potrebné riešiť aktívne.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník