Môže zo zväčšenej prsnej žľazy vzniknúť rakovina?

Zodpovedané
9. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 27 rokov a už dlhšiu dobu pociťujem tlak a niekedy pichanie v ľavom prsníku.

Pred cca 3 rokmi som si našla hrčku v prsníku. Gynekológ mi povedal, že je to zväčšená žľaza, ale sono nič neukázalo. Vraj tam nič nie je. Prsník si kontrolujem pravidelne a hrčka niekedy zmizne a pred menzesom a pri ovulácii ju mám zväčšenú a bolestivú.

Je možné, že by sono hrčku nezachytilo?

Môže zo zväčšenej žľazy vzniknúť rakovina?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ideálne by bolo vyhľadať mamológa, ktorý Vás objektívne vyšetrí a vyjadrí sa k danému nálezu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník