Môžem kombinovať Progestenalle 200, Macmiror 500 a Gynimun?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či môžem tieto lieky kombinovať.
Progestenalle 1-0-1
Macmirror 500 0-0-1
Gynimun 0-1-0

Mám infekciu Enteroccocus faecalis. Som v 27+1 a hospitalizovaná kvôli predčasnému pôrodu, skrátený krčok + tvrdnutie bruška. Mám robenú serkláž, nakoľko sa krčok skracuje od 20 tt. A už prvý syn sa narodil predčasne.

Moja gynekologička tvrdí, že tieto lieky môžem kombinovať a hlavne že mám Progestenalle užívať vaginálne, nakoľko perorálne nemajú účinok.
V nemocnici tvrdia, že účinok majú aj perorálne. Podotýkam, že z perorálneho užívania ma bolí žalúdok.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je nutné vyššie uvedenú liečbu užívať, tak je možné ju kombinovať. Čo sa týka večerných liekov, Progestanelle užívajte v rovnakom čase a s nejakým časovým odstupom si aplikujte Macmiror.

Alternatívou a ideálnejšie by boli antibiotiká perorálne podľa výsledkov citlivosti, namiesto Macmiroru.

A väčší zmysel má užívanie progesterónu vaginálne ako perorálne, keďže my potrebujeme jeho maximálny účinok na krčok. Okrem toho, pri vaginálnej aplikácii sa vyhnete nevoľnostiam.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník