Môžem mať bolesť prsníka z prekonanej choroby?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

už od 19. 6. ma bolí pravý prsník. Práve vtedy mi podľa aplikácie vychádza, že mi začali plodné dni. Bolí ma konkrétne na dotyk jedno miesto. Moja gynekologička vravela, ak si dobre pamätám, že tam je prsná žľaza. Mám to tam na dotyk tvrdšie. Nedokážem opísať druh bolesti ale je to ako keby ma doň niekto silno udrel. Ale momentálne to pokročilo tak, že ma zvykne pichať aj inde v prsníku až tak, že mi tŕpne pravá ruka. Podotýkam, že bolesť s ktorou som pôvodne išla k doktorke, tá prsná žľaza, tak tá ma bolí na vnútornej strane prsníka smerom k hrudnej kosti. A to pichanie je úplne na opačnej strane prsníka. Bola som prvýkrát aj v mamologickej ambulancii ale tam som sa nič nedozvedela. Na sono idem až 7. 7. Viem, že treba čakať na to sono. Ale už sa zbláznim z toho že neviem čo sa deje. Doplním, že intenzita bolesti sa mení. Menštruáciu mám dostať až 8. 7., a navyše mám Brca1.

Chcem sa teda aspoň spýtať či by to mohlo byť z prekonanej choroby?

Mala som silný kašeľ asi 2 týždne ale keďže mám doma dve malé deti ktoré boli tiež choré, tak som vtedy nešla k lekárovi. Alebo či by to mohlo byť napríklad z chrbtice.

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, bolesti môžu byť neurologického pôvodu - od chrbtice.

Ultrazvuk určite nevynechajte. S nálezmi následne vyhľadajte neurológa, ktorý Vás vyšetrí.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám množstvo benefitov. Získajte výhody pre ženy v podobe špeciálnych vyšetrení bez doplatkov a mnoho iných.
www.union.sk/vyhody-pre-zeny