Môžem mať menštruáciu počas šestonedelia?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

včera som mala presne 4 týždne od pôrodu. Posledný týždeň som už nemala krvácanie, ale iba priesvitný výtok s trošku krvi. Vložky pomerne čisté.

Včera ma celý deň bolelo brucho a večer som začala silnejšie krvácať. Dnes ma už bolia aj kríže a aj brucho. Krvácam jasno červenú krv bez zrazenín ako keď som predtým mávala menzes.

Keď som sa čistila, tak so mňa išli vždy zrazeniny a krv bola tmavšia ako teraz.

Je možné, že už mi prišiel takto skoro menzes počas šestonedelia?

Mala som sekciu a už dva týždne nedojčím.

Je toto krvácanie v poriadku?

Jazvu mám zahojenú.

Mám sa obrátiť na gynekológa, alebo počkať až na kontrolu po šiestich týždňoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nekojíte, kľudne môže ísť o prvý menzes.

Pokiaľ by krvácanie silnelo, pridružili sa iné ťažkosti (bolesti, teplota), prípadne by pretrvávalo neprimerane dlho, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa. V inom prípade môžete počkať na skončenie obdobia šestonedelia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník