icon

Môžem mať problém s otehotnením, pretože som dlho dojčila?

Zodpovedané
5. okt 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o druhé dieťatko už 10 mesiacov, no stále sa nám nedarí a som z toho zúfalá, pretože mám už 33 rokov a s prvým nebol žiaden problém. Doktorka mi zatiaľ neurobila žiadne testy pretože až po roku to začínajú riešiť.

Ja sa chcem opýtať, môže byť problém, že som prvorodeného syna dojčila 2,5 roka a odkedy som prestala ubehli ešte len 4 mesiace?

Ale veľa žien otehotnie aj počas dojčenia, takže to by asi nemal byť problém.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, sú ženy, ktoré aj počas dojčenia otehotnejú. Avšak vo väčšine prípadov sa to nepodarí. Pri dojčení je vysoká hladina prolaktínu, ktorý blokuje ovuláciu. Cyklus sa vráti do normy približne do 6 mesiacov od skončenia dojčenia.

Ak by sa nedarilo ani po uplynutí 6 mesiacov od skončenia, obráťte sa na svojho gynekológa. Koniec koncov, bude to presne ten rok, čo sa už snažíte.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.


Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník