Problémy pri užívaní Duphastonu

newesticka12
9. jan 2014

Ahojte chcem sa spýtať či ste niektorá mali rovnaké problémy s užívaním tohoto lieku ako ja ? Beriem tento liek už asi štvrtý mesiac. Prvý mesiac som ho brala v kombinácii s clostilbegitom a teraz uz len duphaston. Lekar mi ho predpísal pretože sa s manželom snažíme o bábätko a zatial sa nam nepodarilo. Nikdy som nechcela hormonálnu liečbu a nakoniec to musím brať. Robí mi to veľké problémy.Odkedy som ho zacala brat pribrala som skoro 15 kil a je to uz neznesitelne. Okrem toho som vyhadzana co som nikdy nebola a som stale unavena a slaba.Citim sa koli tomu hrozne pretoze som take problemy nikdy nemala.

michelina
9. jan 2014

@newesticka12 Ahoj, brala som Duphaston až na začiatku tehotenstva (na udržanie plodu) a bola som po ňom neskutočne unavená. Celý deň sa mi chcelo spať. Bola som na rizikovom takže som si mohla dovoliť spať ale aj tak to bolo nepríjemné. Našťastie som ho brala len do 12 tt, dlhšie to podľa môjho MUDr. nemá význam. Ale nepribrala som. Nechápem prečo ti ho doktor predpísal už teraz ale asi vie čo robí 🙂 Určite mu zavolaj a povedz čo máš za problémy. Každý liek má aj nežiaduce účinky a tebe možno zrovna tento liek "nesadol". Držím ti palce nech sa to vyrieši a hlavne nech sa dočkáte dieťatka!

newesticka12
autor
9. jan 2014

@michelina Ahoj no ja som mu to vravela a on na to ževraj to je normálne a že to robieva viacerým ženám a ak chcem otehotnieť tak to treba vydržať ale ja už som z toho zúfalá tá únava je hrozná ani ja nemôžem cez deň spať ale nevládzem tak ako pred tím. Je to veľmi psychicky náročné pretože sa cítim zle vo vlastnej koži a priberám stále a to jem zdravo a ani nie veľa a s manželom športujeme a chodíme na prechádzky a robíme všetko pre to aby som sa cítila lepšie ale nepomáha to. Ďakujem ti dúfam že sa to podarí

zabka88
9. jan 2014

@newesticka12
@michelina

babyyyyy, ani neviete ako ste ma potešili, teda nie to že máte problémy, ale ja beriem dufík prvý mesiac a neustále by som spala, nechce sa mi absolutne nič, ani požehliť, len tak lemrím.. už som sa začala nad sebou vážne zamýšlať, tak teraz aspoň viem príčinu.. toto by ma nenapadlo že to môže byť hormónmy..

nevestička, ja som z toho tiež znechutená že to musím brať, chcem sa spýtať urobilo ti to branie niečo s cyklom? lebo mne to dala aby mi skrátila cyklus, pričom normálne mám tak 32-34 čo nie je podla mňa také strašné , a teraz ešte neviem.. som 29 DC a zatial mrcha nikde.. tak neviem či to vôbec stojí za to..

a inak vyhádzaná som dvojnásobne ako normálne bývam pred mentruaciou.. takže je to určite tým.. zatial nepriberám, tak snad.. 15 kg je fakt dosť, to neni dobre..

newesticka12
autor
9. jan 2014

@zabka88 No mne to robí s cyklom akurát to že vždcky mi príde mrcha tak ako má ale to tak bolo aj predtím ale mávam bolesti a teraz naposledy mi dokonca prišla o 5 dní neskôr a mala som také bolesti že som nevládala ani chodiť a strašne silno som krvácala. Je to hrozné ten pocit únavy a tích 15 kíl je strašne veľa ja som vždy bola taká že mi vadilo keď som aj kilo pribrala a teraz zrazu 15 je to príšerný pocit.Držím palce aby sa ti to nestalo

zabka88
9. jan 2014

@newesticka12 počuj, ale toto mi nepríde že je to dobre, čo ti na to povedal doktor? keď som čítala vedľajšie účinky, tak jetam napr. špinenie, možne krvacanie mimo cyklu, migreny a neviem čo, ale takéto silné bolesti menštruačné to neviem či je to nejlepšie.. berieš okrem toho aj niečo iné, vitamíny, alebo nejaké bylinky? a predtým si mala tiež bolestivú menštruáciu? a keď by si vysadila dufík tak myslíš že by ti neprišla menstru?

newesticka12
autor
9. jan 2014

@zabka88 No ja som to tiež čítala a vravela som to doktorovi a on mi povedal že uvidíme či to bude aj nabudúce také a hovorila som aj o tom priberaní a všetkých problémoch a ževraj je to normálne a časom sa to upraví ale boh vie čo je to časom ako dlho to bude ešte trvať.Nie nie neberiem nič okrem toho ale rada by som ale neviem čo také. Mávala som bolestivú menštruáciu ale len niekedy ale takéto bolesti som ešte nemala ako naposledy až som sa bála žečo sa to somnou deje. Ja som sa rozhodla že ho vysadím a uvidím čo to urobí lebo toto sa nedá vydržať.

zabka88
9. jan 2014

@newesticka12 fuuha mne to nepríde ako príznak ktorý sa časom upraví... ked sa rozhodneš vysadiť dufík, skús si kúpiť kvapky FEMI, dostať ich na nete, sú na podporu činnosti vaječníkov, čisto bylinný extrakt... ja som ich chvílku brala a teraz si ich šetrím na menštruaciu a beriem ich vyslovene proti bolesti, mne totiž super zabrali, normálne že mi nahradili paralen a iné lieky proti bolesti čo som normálne brávala.. optimálne by sa mali brať počas celého cyklu , rozmýšľam že s tým možno nanovo začnem.. inak sa snažím piť alchemilku prvých 10 dní cyklu a kyselinu listovú beriem, inak tiež zatial nič..

chystám sa zmeniť stravovanie, najskôr podľa mačingovej, vraj tiež pomáha aj na cyklus aj na možné skryté zápaly organizmu.. asi to nebudem robiť striktne ale nutne potrebujem niečo čo ma opäť naštartuje , vráti mi energiu a chuť do života.. nechceš sa pridať? aj sa chudne z toho 😉

newesticka12
autor
9. jan 2014

@zabka88 No veď práve že ani mne to tak nepríde.Ja už som sa rozhodla že tento mesiac s tím končím. Skúsim tie kvapky ešte som o nich nepočula ale keď hovoríš že to pomáha tak super lebo nerada beriem nejaké silné lieky. O kyseline listovej som už počula tiež a rozmýšlala som o nej ale teraz sme si s manželom povedali že na to nebudeme tlačiť a možno sa to podarí práve keď na to nebudeme tak myslieť 🙂 Vy sa tiež snažíte o prvé bábo? No aj ja by som potrebovala niečo čo mi vráti energiu. Ak môžeš napíš mi čo to vlastne obnáša a hadam sa pridám 😉

nefertitka
9. jan 2014

ja som mala z duphastonu hroznu depku:( a viem, ze to bolo z neho, lebo som ho brala opakovane a vzdy po nejakej dobe, ako som zacala, prisli depresie ako vysite...

newesticka12
autor
9. jan 2014

@nefertitka Ahoj ja tiež mám z neho taký nepríjemný pocit a som strašne náladová a citlivá

matula88
1. feb 2014

Ahojte, ja uzivam Duphaston uz treti mesiac a kazdy mesiac ma trapi iny problem. Prvy mesiac som z neho bola hrozne unavena, mala som zavrate a zaludocne nevolnosti...navyse ma zacali boliet prsia. Druhy mesiac bol prijemnejsi, pretoze ma boleli len prsia 🙂 No tento mesiac spinim uz dva tyzdne...a opat tie prsia. A akoby to nestacilo, zacinam mat podozrenie, ze mi narusil imunitny system, pretoze odkedy ho uzivam, neviem sa zbavit nadchy.

zuzka2802
4. feb 2014

Prosim pomozte mi,chcem vediet ci som sa zblaznila!Tehotenske testy som si robila 3 su negativne bola som na krv a ze vraj tiez negativne ale ja kazde rano zvraciam som stale unavena a jem ako nepricetna ja som v jednom kuse hladna.doktor mi robil aj ultrazvuk z dola ale nic tam nevidel myslite ze mi uz uplne preskocilo?mate s tym niekto prosim skusenost?Brala som do teraz duphaston,moze to byt preto? Za odpovede vam budem velmi vdacna Dakujem

my_angel20
11. apr 2014

Ahojte baby.duphaston uzivam 2mesiac a pri testovani ovu som zistila,ze ovulaciu nemam.mate s tym skusenost?

slavusik44
15. máj 2015

@my_angel20 ahoj ja mam teraz ten isty problem ale jedna znama mi poradila ist na injekciu ku doktorovi

golinka22
15. máj 2015

@my_angel20 duphaston sa ma nasadit az po ovulacii. lebo on ti ju zastavi... a moze sa stat ze bude mat cystu... Kazda ma inokedy ovulaciu tak ked ti ju kazu dat 15 den a ty mas mat ovulku 17 tak ju nebudes mat,,, aspon mne to tak povedali

lucinkaboz
15. máj 2015

tieto hormonalne tabletky cloveka len rozhadžu...

justlooking
20. feb 2023

Sice sa ozyvam neskoro, ale snad to niekomu pomoze.. Aj ja som brala duphaston, dvakrat. Raz v 15, ked mi to dala doktorka na upravu ms, pribrala som za 2 mesiace 13kg, schudla som to po 7 rokoch, cvicenie nepomohlo, len hladovka. Teraz ako 25r som ho mala zas na udrzanie plodu, pribrala som 40 kg, uz su to 2 roky a nieco a vaha nejde dole ani cvicenim, ani dietou, ani upravou stravy, vsetko ma jojo efekt. Takze aso tolko, za mna by ten satanov vynalez mali zakazat.