Môžem mať zvýšené CRP a leukocyty v 27. týždni kvôli predchádzajúcej chorobe?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

v 24. týždni mi brali krv a dnes v 27. týždni mi oznámila lekárka, že mám podľa výsledkov zvýšené CRP (19) a leukocyty (15,6).
Týždeň pred odberom krvi mi skončila choroba (bolesť krku, nádcha). Testy na Covid negatívne.

Je možné, že tieto zvýšené hodnoty sú pozostatky z choroby?

Nemohol možný zápal uškodiť bábätku?

V stredu mám kontrolný odber.

Ak by boli stále výsledky zvýšené, tak ako bude pokračovať liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, najskôr pôjde o mierne pretrvávajúce zvýšené hodnoty crp a leukocytov z predchádzajúceho ochorenia.

Pokiaľ nemáte ťažkosti, buďte trpezlivá a absolvujte kontrolný odber.
Pravdepodobne budú v absolútnom poriadku.

Ak išlo o bežné prechladnutie, dieťatku sa nič nestalo, išlo skutočne o mierne zvýšené hodnoty.

Pokiaľ by zvýšenie pretrvávalo, bude sa pátrať po príčine.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník