Môžem otehotnieť, ak mám ľahkú displáziu krčka maternice?

Zodpovedané
27. nov 2022

Dobrý deň,

pred mesiacom mi môj gynekológ po preventívnej prehliadke oznámil, že mám ľahkú displáziu krčka maternice, vravel, že sa nemám ľakať, ale že sú tam nejaké malé zmeny. Liečbu mi nedal žiadnu, len mám prísť o polroka na kontrolu.

Čo by sa stalo, ak by som otehotnela?

Je to v takomto prípade rizikové?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ideálne by bolo počkať na kontrolný nález. Zatiaľ si nasaďte aj s partnerom Indol woman a man, prípadne HPVirin. Obvykle sú zmeny spôsobené v dôsledku infekcie HPV. Lokálne skúste aplikovať do kontroly Papilocare. Nález sa môže krásne plne upraviť.

Ak by ste ale náhodou otehotneli, tehotenstvo nie je rizikové. Nález sa bude sledovať (vplyvom tehotenstva sa môže tak zlepšiť ako aj zhoršiť). Po pôrode sa následne dorieši.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník