Môžem po 13. týždni bezpečne vysadiť Amelgen?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

dnes som v 10. týždni + 6 dní a užívam Amelgen 1-0-1. Čoskoro by som ho mala vysadiť.

Môžem ho bez obáv vysadiť po 13. týždni?

Existuje nejaká farba na vlasy pre tehotné?

Môžem si od 13. týždňa farbiť vlasy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je sa poradiť s Vašim gynekológom, ktorý pozná najlepšie Váš zdravotný stav a pristúpiť k liečbe individuálne.

Všeobecne sa progesterón vysádza postupne po 12gt. tehotenstva a to postupným znižovaním dávky.

Áno, existujú farby na vlasy vhodné aj pre tehotné. Doporučila by som vyhľadať priamo kadernícky salón, ktorý také farby vlastní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník