Môžem použiť Macmiror pri zápale?

Zodpovedané
23. júl 2021

Dobrý deň,

mám zápal močových ciest a užívam Cyplofloxacin 500 mg každých 12 hodín. Dostala som z toho mykózu. Doma mám Macmiror tabletky na vkladanie a aj krém.

Môžem to použiť?

Je krém len na vonkajšie alebo aj vnútorné použitie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Macmiror je určený predovšetkým na zmiešané infekcie /bakteriálne + kvasinky/. Môžete si ho nasadiť. Avšak podľa môjho názoru je vhodnejšie použiť preparáty určené typicky na kvasinky. Niektoré sú voľnopredajné /Clotrimazol, Canesten, Candibene/. Následne si určite nasaďte pošvové probiotiká.

Macmiror krém je určený na vonkajšie použitie, môžete ho však použiť aj zvnútra.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník