Môžem pri najbližšej menštruácii použiť kalíšok 2 mesiace po konizácii?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

pred 2 mesiacmi mi bola robená konizácia a rekonvalescencia bola veľmi zlá. Mala som veľa komplikácií (odpadnutá chrasta a následná reoperácia, zápal maternice, bolesti). Už fungujem relatívne dobre, tak sme s manželom skúšali zatiaľ len orálny sex a v krčku som po orgazme cítila pulzujúcu bolesť a od vtedy zase špiním u 4 dni!

Myslíte, že môžem ísť na kúpalisko a dať si glycerínový tampón na kúpanie, nemôže mi to uškodiť?

A môžem pri najbližšej menštruácii použiť menštruačný kalíšok?

Alebo mám ísť radšej pred tým ako to použijem znova na vyšetrenie?

Ak by som mala s manželom sex, môže mi to ublížiť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

menštruačný kalíšok zatiaľ určite nie. Ja by som povedala, že minimálne 3 mesiace ho nepoužiť po tých komplikáciách, ktoré ste mali.

Kúpalisko a glycerínový tampón teoreticky áno, ale iba pokiaľ od poslednej komplikácie uplynul aspoň mesiac. Pre sex platí to isté. Doporučila by som absolvovať vyšetrenie a poradiť sa s gynekológom, keďže ste začali špiniť už aj po orálnom styku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník