Môžem pri oslabenom panvovom dne ostať znova tehotná?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

môžem pri oslabenom panvovom dne po pôrode (z pošvy mi kúsok vychádza pri drepe) ostať znova tehotná?

Únik moču ani nič podobné nemám, našla som si to len po hmate v sprche.

Ďakujem.

Dobrý deň,

môžete. Obvykle ženy bez väčších problémov dieťatko aj donosia. Váš nález som ale nevidela, preto konzultujte svoje možnosti s Vašim gynekológom.

Doporučujem ale zatiaľ posilňovať svaly panvového dna pomocou Kegelových cvikov. Keďže výsledný nález po ďalšom tehotenstve by mohol byť výrazne horší.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník