Môžem sa ísť kúpať, ak užívam Progestanelle 200 mg?

Zodpovedané
16. júl 2022

Dobrý deň,

užívam na predpis jednu tabletku Progestanelle pred spaním vaginálne.

Teraz sa blížia vysoké teploty a chcela som sa spýtať, či sa budem môcť ísť kúpať?

Pri zavádzaní tabletky niekedy natrafím na zvyšky tabletky, ktoré by sa asi mali samé vyplaviť.

Je vhodné si dať tampón na kúpanie?

Pohlavný styk máme zakázaný kvôli skracujúcemu sa krčku.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ sa krčok skracuje, nezavádzajte si tampón (na kúpanie existujú tampóny s vazelínou). Kúpanie na verejných kúpaliskách v tehotenstve všeobecne nedoporučujem. Maximálne nohy namočiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník