Môžem si vkladať Macmiror aj Progestanelle v 14. tt?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň prajem, pani doktorka.

mala by som otázku týkajúcu sa užívania (vkladania) počas tehotenstva. Som 13 tt + 4, lekárka mi predpísala Macmiror complex 500 na vklad, len ja si od začiatku tehotenstva vkladám aj Progestanelle (nariadené z centra, som po IUI).

Chcem sa spýtať, či to nemôže nejako ohroziť dieťatko, keď budem vkladať aj Macmiror aj Progestanelle?

Ďakujem za odpoveď a prajem príjemný zvyšok dňa. ♡

Dobrý deň,

Progestanelle užívajte v rovnakom čase a s nejakým časovým odstupom si aplikujte Macmiror.

Tablety majú rôzne účinné látky. Navzájom sa neovplyvňujú.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník